Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Geoportal działek gminy Aleksandrów Łódzki, granice i numery działek gminy Aleksandrów Łódzki

Potrzebujesz informacji o swojej działce z EGiB w gminie Aleksandrów Łódzki? A może dopiero planujesz zakup nieruchomości? Jeśli tak, koniecznie sprawdź jej dane ewidencyjne! Geoportal działek gminy Aleksandrów Łódzki zawiera szczegółowe informacje katastralne działki oraz jej główne parametry geometryczne.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Aleksandrów Łódzki.

Geoportal działek Aleksandrowa Łódzkiego
Mapa z granicami działek Aleksandrowa Łódzkiego

Wyszukiwarka działek gminy Aleksandrów Łódzki

Wyszukaj interesującą Cię działkę na mapie działek gminy Aleksandrów Łódzki. Wpisz numer działki w oknie wyszukiwarki lub przejdź do mapy działek.

Do czego przyda Ci się geoportal działek gminy Aleksandrów Łódzki?

Dzięki mapie działek gminy Aleksandrów Łódzki zyskujesz dokładne parametry geometryczne oraz dane z rejestru EGiB Aleksandrowa Łódzkiego dla swojej działki. Dane te będą przydatne chociażby do weryfikacji informacji podanych w ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości lub do uzgodnienia granic ewidencyjnych. Same wymiary terenu działki oraz jej współczynnik kształtu może okazać się istotny dla ustalenia najlepszego posadowienia budynków na twojej działce, a mając dodatkowo mapę satelitarną działek gminy Aleksandrów Łódzki z łatwością zaplanujesz przebieg trasy infrastruktury technicznej, wydzielisz miejsce na garaż, czy altanę oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych.

Mapa działek gminy Aleksandrów Łódzki w Raporcie o Terenie

Generując Raport o Terenie dotyczący lokalizacji i geometrii terenu działki w gminy Aleksandrów Łódzki otrzymasz zarówno ortofotomapę z przebiegiem granic działek ewidencyjnych oraz szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości, a dodatkowo poznasz jej współczynnik kształtu. Ponadto dostaniesz niezbędne dane ewidencji gruntów Aleksandrowa Łódzkiego - od danych ogólnych dotyczących położenia administracyjnego, do szczegółowych - obręb ewidencyjny, numer działki.

Potrzebujesz mapy działek dla swojej nieruchomości w Aleksandrowie Łódzkim? To nic trudnego!

Od pełnej diagnozy Twojej działki dzieli Cię kilka prostych kroków:

 • Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie lub kliknij bezpośrednio w link Diagnoza nieruchomości - Raport o terenie OnGeo.pl.
 • Wybierz jeden z trzech sposobów wyszukania działki: za pomocą adresu, numeru działki lub poprzez wskazanie działki na mapie.
 • Z panelu Raportu o Terenie zaznacz zakładkę Cechy zaznaczonego terenu oraz Położenie terenu i upewnij się, że podpunkty Parametry geometryczne terenu i Dane z Ewidencji Gruntów i Budynków są zaznaczone.
 • Zatwierdź i opłać Raport o Terenie. Cena za diagnozę waha się między 18, a 200 zł.
 • Gotowy Raport otrzymasz na swój adres mailowy (zobacz Przykładowy Raport o Terenie ).

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

 • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
 • wpisać adres działki,
 • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Czym jest geoportal działek gminy Aleksandrów Łódzki?

Mapa działek gminy Aleksandrów Łódzki bazuje na danych z EGiB Aleksandrowa Łódzkiego, to rejestr zawierający podstawowe informacje o dowolnej działce ewidencyjnej. Rejestr gruntów Aleksandrowa Łódzkiego prezentuje informacje takie jak: granice i numery ewidencyjne działek, obrysy budynków wraz z ich numerem adresowym oraz ich kształt i wysokość, drogi i inne sieci komunikacyjne, pokrycie i rzeźbę terenu, cieki wodne oraz nazwy miejscowości i ulic.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w skrupulatnym gromadzeniu danych przestrzennych jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować istniejącą bazę działek gminy Aleksandrów Łódzki i uzupełniać rejestr działek ewidencyjnych w Geoportalu Aleksandrów Łódzki o nowe podziały, scalenia i wszelkie inne zmiany wprowadzane przez urząd gminy Aleksandrów Łódzki.

Obecnie w gminie Aleksandrów Łódzki jest 29341 działek ewidencyjnych, natomiast średnia wielkość pojedynczej parceli wynosi 0.3963 ha.

Sprawdź rejestr działek ewidencyjnych gminy Aleksandrów Łódzki dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych. Wyszukaj i wybierz obręb z poniższej listy.

Zestawienie statystyk działek w gminie Aleksandrów Łódzki

Zestawienie statystyk działek w gminie Aleksandrów Łódzki
Statystyki powierzchni działek w gminie Aleksandrów Łódzki

Co to jest działka ewidencyjna?

Działka ewidencyjna to wydzielona liniami granicznymi powierzchnia terenu, stanowiąca najmniejszą jednostkę podziału kraju. Zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2021 r. poz. 1990) stanowi ciągły obszar gruntu, położony w granicach jednego obrębu, jednorodny pod względem prawnym i wydzielony z otoczenia za pomocą linii granicznych.

Podstawowym rejestrem informacji o działkach ewidencyjnych w Polsce jest Ewidencja Gruntów i Budynków (EGiB). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o rejestrze EGiB zajrzyj do artykułu: Ewidencja gruntów i budynków .

Za prowadzenie rejestru EGiB w Aleksandrowie Łódzkim odpowiada Urząd gminy Aleksandrów Łódzki, jego zadaniem w tym zakresie jest przede wszystkim wydawanie wypisów i wyrysów z EGIB Aleksandrów Łódzki.

Zmiany w zagospodarowaniu działek w gminie Aleksandrów Łódzki w Raporcie lotniczym

Ciekawi Cię, jak wyglądała Twoja działka w gminie Aleksandrów Łódzki kilka lub kilkanaście lat temu? Nasza usługa raportu lotniczego pozwoli Ci się przenieść w czasie i poznać historię Twojej nieruchomości z niezwykłą dokładnością. Dzięki unikatowym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych lat, będziesz mógł śledzić zmiany terenu, urbanizację oraz rozwój infrastruktury wokół Twojej działki w Aleksandrowie Łódzkim. Wykorzystaj tę fascynującą możliwość i zgłębiaj tajemnice przeszłości swojej nieruchomości, korzystając z naszego raportu lotniczego!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Kto może uzyskać wypis i wyrys z EGiB Aleksandrów Łódzki?

Wypis i wyrys z ewidencji gruntów w Aleksandrowie Łódzkim może otrzymać:

 • właściciel nieruchomości,
 • osoba posiadająca prawo do zarządzania nieruchomością,
 • osoba lub przedsiębiorstwo posiadające prawne powody do uzyskania dokumentacji z EGiB.

Kiedy składamy wniosek o wypis i wyrys z EGiB Aleksandrów Łódzki?

Wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów najczęściej składa się, jeśli zamierzasz sprzedać lub kupić nieruchomość lub jeśli chcesz wybudować dom i założyć dla niego księgę wieczystą. Dokumentacja z ewidencji będzie ci potrzebna również przy podziale nieruchomości.

Jak złożyć wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów Aleksandrów Łódzki w formie tradycyjnej?

Ile kosztuje wypis i wyrys z EGIB Aleksandrów Łódzki?

Koszt wypisu i wyrysu może różnić się w zależności od tego, jaką formę dokumentów wybierzesz. Za elektroniczną wersję zapłacisz 140 złotych, natomiast za wydruk obu dokumentów – 150 złotych.

Niniejsze ceny odnoszą się do pojedynczej nieruchomości w granicach jednego obrębu ewidencyjnego w Aleksandrowie Łódzkim. Nawet jeśli w skład nieruchomości wchodzi kilka działek to, o ile znajdują się w granicy jednego obrębu, przedstawione ceny będą stanowiły całkowite koszty otrzymania dokumentacji.

Pamiętaj, że opłaty możesz dokonać zarówno w kasie urzędu, jak i przelewem elektronicznym na urzędowe konto bankowe.

Pobierz wniosek lub zaświadczenie z EGiB Aleksandrów Łódzki